Medovka v hlavnej úlohe

Medovka v hlavnej úlohe

Ahoj milí,

s prebúdzajúcou sa prírodou prichádza nový cyklus, nádeje a plány. Všetko naokolo sa začína prebúdzať a zelenať. Vo vzduchu cítiť opojné vône kvitnúcich stromov, kríkov, kvetov, ktoré keď sa spoja s bzukotom včiel a spevom vtákom cítim sa ako v raji. Také sladkobôľne vône dokáže priniesť iba ona-Jar.

Teda, aspoň pre mňa je jar obdobie na ktoré sa najviac teším a potom ešte jeseň. Vytiahnem z pivnice bicykel a je to môj dopravný prostriedok do práce až do zimy.

Intuitívne ma tiež začínajú napádať rôzne kombinácie na budúce výrobky. Je definitívny koniec zimnému spánku a nastupuje intenzívne dopĺňanie vitamínu D a energie zo slniečka.

Keďže sa od vás nazbieralo veľa podnetov na zaradenie hydrolátov-kvetinových vôd a výrobkov s medovkovej vônou prinášam ucelenú radu s touto prenádhernou vôňou. Ono pravý éterický olej z medovky zas nie je lacný špás, ale na pleť vždy to najlepšie a stačí v nízkych koncentráciách.

Medovka po psychickej stránke napomáha prekonávať strach, depresie. Je vhodná keď sa potrebujeme stiahnuť do seba a venovať sa svojim potrebám. Upokojí keď sa cítime rozrušený, otvára solar plexus, centrum našej vôle.

Pohladenie-ľahučká, našľahaná konzistencia krému s medovkou poteší každý typ pleti, no pomôže aj podráždenej a T-zóne. Je obohatený o konopný a borákový olej a rýchlo sa vstrebáva. V letnom období bude skôr vhodný na noc.

 

Dopyt po kvetinový vodách uspokojíme nielen Medovkovou kvetinovou vodou ale aj  ďalšími 3 druhmi. Sú ideálnym doplnkom na dočistenie a tonizáciu pleti. Dajú sa využiť na osvieženie pleti počas dňa aj na makeup, na prevoňanie vlasov. Kvetinové vodičky vás svojou vôňou prenesú z kancelárie na lúku.

Na vlasy doporučujem Lipovú vodu, nepokojným deťom streknite na vankúš pred spaním Medovkovú, zrelej pleti doprajte Skalnú ružu, po opalovaní na upokojenie podráždenej pokožky zas Nechtíkovú.

Balzam na pery s medovkou má mierne antibakteriálne účinky a je pomocník pri herpese. Netreba zabúdať, že častý či opakovaný výskyt herpesu je nutné podchytiť zvnútra. Naše balzamy na pery sa vďaka svojmu zloženiu tešia veľkej obľube a keďže neobsahujú žiadny olej z orechov vítajú ich aj alergici. Makový a Ryžový olej v balzamoch má mierny anti age účinok ľahko sa na perách rozotierajú a zanechávajú jemný a príjemný film na perách na dhšiu dobu. Je to konzistencia ktorú si každý ihneď obľúbi.

A ešte čosi o Medovke...

z hľadiska aromaterapie pôsobí medovkový éterický olej na skľudnenie nervovej sústavy, je vhodný na masáže bruška proti kŕčom a plynatosti. Je dobré ho miešať v nosnom oleji na 2pl rastlinného oleja 1kvapku pravej medovkovej silice. Takto zriedený sa dá využiť aj na potieranie spánkov pri spúštajúcej sa bolesti hlavy. Pre vysokú cenu medovkovej silice cca 2ml/25eur sú na trhu skôr syntetické náhrady a nepravá medovka, tzv. cintronella.

Popíjanie medovkového čaju zas napomáha pri tráviacich problémoch a bolestiach žalúdka, plynatosti, pri slabších migrénach. Pár čerstvých lístkov spolu s plátom limetky osvieži vodu na pitie. Z hľadiska párových orgánov hlava súvisí so žalúdkom, čiže je tu prepojenie zlého, či pomalého trávenia, tlaku na pankreas a migrény. Citlivé orgány na jar sú žlčník-pečen čiže pomôže odľahčená strava a čerstvo rastúce bylinky na čajíky. Ale to už je hlbšia téma, možno na iný článok...

Krásne slnkom prežiarené jarnô dni nám všetkým

Sylvia