O našich yemných mydlách

O našich yemných mydlách

Mydlá v našej ponuke sú z rastlinných surovín vyrábané metódou za studena, bez palmového oleja. Receptúra je zostavená tak, aby mydlo nesušilo pokožku, takže sú kvôli vyššej hydratácii pridané drahšie zložky ako sú kakaové maslo a mandľový olej, konopný či ricínový olej v záverečnom procese zmydelnenia. Tento proces sa tiež nazýva "pretučnenie".

Kľúčová zložka v našich mydlách je Bambucké maslo. To tvorí takmer 20% receptu. Vďaka takejto štedrej porcii bambuckého masla majú mydlá krémovo-smotanovú penu, hydratačné a ochranné vlastnosti s nádychom luxusu oproti bežnému mydlu, čomu samozrejme zodpovedá aj jeho cena.

V porovnaní s 250ml balením sprchového gélu sa cena 4,90€ môže javiť vysoká, ale 100g mydlo sme testovali a vydrží pri dennom používaní v sprche toľko čo 300ml sprchového gélu. A to už cenový rozdiel nie je. Ba čo viac, odbudne starosť s obalom nakoľko mydlá na eshope ponúkame aj bez obalu. A ďalším bonusom je spratnosť pri cestovaní a mydlo nevytečie. Čo sa mne osobne vždy pri cestovaní stalo s tekutým šampónom, sprcháčom.

Naše mydlá sú stredne tvrdé, čo znamená, že medzi jednotlivými používaniami je dôležité skladovanie na magnetke alebo mydelničke s voľným odtokom prebytočnej vody. Pri dennom používaní v sprche má mydlo životnosť-výdrž 3-4 týždne.

V niektorých mydlách sú použité bylinky: nechtík, harmanček, žihľava, levanduľové kvety, indická nimba v podobe prášku aj oleja, čerstvo mletá káva, medicínske uhlie, marocký lávový íl. Všetky tieto prídavné látky zvyšujú a umocňujú účinok a sú dôkladne vyberané synergicky so silicami, kvôli maximálnemu efektu pre pokožku.

mydlá

Soľné mydlo je tvrdšie, vydrží vám aj dvakrát dlhšie ako bežné mydlo a je jedinečné svojim zložením himalájskej a morskej soli. Soľ má dezinfekčný a jemný pílingový účinok na pokožku, pôsobí proti zápalom, akné, ekzémom, drobným rankám alebo aj plesniam. Mydlo je navyše obohatené o kokosové mlieko kvôli väčšiemu liečebnému účinku na kožu, hydratácii a zmiernenia suchosti. Môžete ich použiť  v sprche na celé telo aj tvár, alebo na päty na obrusovanie zhrubnutej pokožky.

solne

Silice-éterické oleje sú tie najkvalitnejšie vyrábané destiláciou z rastlín. Miešame ich do mydla podľa toho, na aký typ je mydlo určené. V každom mydle je použitých viacero vonných kombinácií a každé mydlo má dôkladne prepracovanú receptúru a synergiu použitých surovín. Tým, že v mydle nie sú syntetické parfumy, má mydlo jemnejšiu vôňu a postupne z mydla môže vyprchávať. Paradoxne čím staršie je mydlo, tým získava na kvalite-lepšia pena, zjemňujúce účinky na pokožku a nevýhodou je strácajúca sa vôňa.

Takže aj po dátume uvedenom na obale je mydlo použiteľné ešte aj pol/trištvrte roka. 

Leave a Reply

Name required
E-mail (Not Published) required
Website (Site url with http://)
Comment required