o našich mydlách

o našich mydlách

Mydlá v našej ponuke sú z rastlinných surovín vyrábané metódou za studena, bez palmového oleja. Receptúra je zostavená tak aby mydlo nesušilo pokožku,takže sú kvôli vyššej hydratácii pridané drahšie zložky ako kakaové maslo a mandľový olej. Bambucké maslo tvorí skoro 20% receptu a vďaka tomu majú mydlá krémovo-smotanovú penu a hydratačné a ochranné vlastnosti s nádychom luxusu oproti bežnému mydlu, čomu zodpovedá aj jeho cena. 

Mydlá sú stredne tvrdé, čo znamená, že medzi jednotlivými používaniami je dôležité skladovanie na magnetke alebo mydelničke s voľným odtokom prebytočnej vody. Pri dennom používaní  v sprche má mydlo životnosť-výdrž 3-4 týždne.

V niektorých mydlách sú použité bylinky: nechtík, harmanček, žihľava, levanduľové kvety, indická nimba v podobe prášku aj oleja, čerstvo mletá káva, medicínske uhlie, marocký lávový íl. Všetky tieto prídavné látky zvyšujú a umocňujú účinok a sú dôkladne vyberané synergicky so silicami kvôli maximálnemu efektu pre pokožku.

Soľné mydlá sú tvrdšie, vydržia vám aj dvakrát tak dlho a sú jedinečné svojim zložením himalájskej a morskej soli. Soľ má dezinfekčný a jemný pílingový účinok na pokožku, pôsobí proti zápalom, akné, ekzémom,drobným rankám alebo aj plesniam. Mydlá sú navyše podľa druhu obohatené o kokosové mlieko, kozie mlieko, aloe, jogurt kvôli väčšiemu liečebnému účinku na kožu, hydratácii a zmiernenia suchosti . Môžete ich použiť  v sprche na celé telo aj na tvár alebo na päty a obrusovanie zhrubnutej koži.

Silice-éterické oleje sú tie najkvalitnejšie vyrábané destiláciou z rastlín a miešame ich do mydla podľa toho na aký tip je mydlo určené. V každom mydle je použitých viacero vonných kombinácií a každé mydlo má dôkladne prepracovanú receptúru a synergiu použitých surovín. Tým, že v mydle nie sú syntetické parfumy, má mydlo jemnejšiu vôňu a postupne z mydla môže vyprchávať. Paradoxne čím staršie je mydlo, tým získava na kvalite-lepšia pena, zjemňujúce účinky na pokožku a nevýhodou je strácajúca sa vôňa. Takže aj po dátume uvedenom na obale je mydlo použiteľné ešte aj pol/trištvrte roka.