Balzamy na pery s výhradne prírodným zložením

Balzamy na pery s výhradne prírodným zložením

Balzamy na pery s výhradne prírodným zložením

Je dôležité čo si nanášame na pery, lebo je to najmä pre ženy dennodenná rutina. Či už používate rúže, lesky, balzamy, treba si uvedomiť, že olizovaním pier sa okamžite dostáva na ďasná, sliznice v ústach, všetko z čoho je daný produkt zložený.

Dnes napíšem niečo o balzamoch na pery, ktoré som nedávno zaradila do ponuky. Vyrábam ich v 4 príchutiach.

Dala som si záväzok použiť čo najviac lokálnych surovín, čiže olejov, aby som tým zároveň podporila domácu ekonomiku.

Z hľadiska vlastností olejov som vsadila na makový, konopný, hroznový.Keďže balzam na pery má mať ochrannú funkciu a používame ho hlavne v zimnom období, tak aj včelí vosk. Tieto suroviny nakupujem od producentov na Slovensku.

A teraz k vlastnostiam olejov...

Makový olej nerafinovaný  je žltej farby a silnej vône, má vysoký obsah 6 omega nenasýtených mastných kyselín. Je vhodný na suchú pokožku, ekzém, jemne a účinne vyhladzuje a zjemňuje pleť. Je to môj favorit a používam ho aj v kuchyni, aj ako výživový doplnok, kvôli obsahu vápnika a iných minerálov. Je tiež výborný na masáže detí, boľavého bruška, alebo pridať 1pl do kúpeľa.

Konopný olej nerafinovaný je tmavo zelenej farby a má vysoký obsah 3 a 6 omega polonasýtených mastných kyselín. Z kozmetického hľadiska má regeneračné a ochranné vlastnosti, tlmí zápalové procesy, upokojuje podráždenú pokožku, pôsobí antibakteriálne.

Hroznový olej bio nerafinovaný je žltozelenej farby, ľahký s obsahom vit. E, A, sa okamžite vstrebáva bez pocitu mastnoty. Pokožka ostáva jemná, vláčna a je tiež účinný v prevencii proti vzniku vrások vďaka obsahu kyseliny linolovej.

Včelí vosk vytvára ochrannú bariéru na perách, uzavrie vlhkosť na koži, neupcháva ju. Má antibakteriálne vlastnosti a pomáha regenerovať popraskanú kožu.

Exotickou zložkou v balzamoch je kakaové maslo v bio potravinárskej kvalite. Cena kakaového masla sa každým rokom šplhá hore, no i tak si pery zaslúžia trochu luxusu. Kakaové maslo má úžasnú vôňu čokolády. Vlastnosti na pokožku sú hlavne hydratačné, výživné a omladzujúce. Obsahuje totiž theobromín a ten má podobné účinky ako kofeín a navyše jeho vôňa je afrodiziakálna.

Môj osobný tip v zimnom období, keď som prechladnutá a nos mám odretý od častého fúkania, používam balzam na pery aj na natieranie nosa. Hlavne na noc a do rána mám zas pokožku nosa zahojenú.

Je už samozrejmosťou, aby balzam na pery voňal a ja mám v ponuke jeden bez vône s rakytníkovým olejom, ktorý mu prepožičal jemnú pomarančovú arómu.

Mnoho žien sa ma pýta aj na tónovacie balzamy. Priznávam, bránim sa myšlienke prírodný produkt na pery ešte prifarbovať, lebo zatiaľ som neobjavila prírodné farbivo rozpustné v tukoch, ktoré by som s pokojným svedomím použila do svojich produktov. 

Upgrade k 05/2021

Do ponuky pribudol už aj tónovací balzam na pery Čerešňa, ktorá jemne tónuje pery.

Sylvia

Leave a Reply

Name required
E-mail (Not Published) required
Website (Site url with http://)
Comment required