Volám sa Sylvia a som zakladateľka značky Yemna cosmetics.

Tak ako to v začiatkoch podnikania býva, som zároveň vývojárka, výrobkyňa, manažérka, nákupca, predavačka na trhoch aj príležitostná balička zásielok, upratovačka :).

Predtým, ako som zlegalizovala celú výrobu kozmetiky, som pracovala 12 rokov ako masérka a terapeutka v oblasti ženského zdravia. Bola to príležitosť dozvedieť sa od klientov čo ich trápi, aké prípravky im na trhu chýbajú, čo im škodí a čo naopak ich pokožka naozaj potrebuje. Boli to roky štúdia rastlinnej ríše, poznávania a učenia sa, ktorú bylinu je lepšie macerovať v oleji, kedy zas urobiť extrakt v alkohole, aby bylinka odovzdala prospešné látky pre naše zdravie a tiež kedy je najlepšie ju zbierať, či na jar, alebo na jeseň, za splnu, na sv. Jána a podobne. 

Aromaterapia bola ďalšia veda, ktorá mi učarovala a milujem miešanie kompozícií rôznych éterických olejov, nielen do prípravkov na telo, ale aj na pohladenie duše, zlepšenie nálady. Fascinuje ma koľko sily sa ukrýva v jednej kvapke éterického oleja a tiež si uvedomujem, koľko práce je so zberom bylín, koľko úrodnej pôdy treba na pestovanie, preto treba éterickými olejmi narábať rozumne a šetrne.

Môj prvý kozmetický výrobok bolo mydlo a vyrobila som ho pred 6 rokmi, bolo super bohaté na drahšie rastlinné oleje, ktoré v mydle bežne nenájdete.

Myšlienka na vlastnú značku a výrobu skrsla pre 4 rokmi. Odvtedy sa neustále vzdelávam a ďalej rozvíjam nové receptúry s použitím tých najlepších surovín ako sú rastlinné oleje v bio kvalite, prírodné éterické oleje, maslá v bio kvalite, minerálne hliny, oxidy, bylinky lokálne aj exotické, vonné zložky sú zastúpené v podobe kvalitných rastlinných silíc získavaných parnou destiláciou. 

Ak sa človek prebudí a prijme zodpovednosť za svoje zdravie začne rozlišovať a dôkladne vyberať čo použije na svoju kožu. Taktiež premýšľa nad skutočnou spotrebou a nehromadí doma zbytočnosti.

Všetky receptúry sú moje vlastné, premyslené a vyvíjané niekoľko mesiacov, kým uzrú svetlo sveta. Vyrábam menšie série, vždy čerstvé a 90% výrobkov je vhodných aj pre vegánov a 80% tvoria BIO zložky.

Mojim cieľom je vyrábať kozmetiku na denné použitie, pre celú rodinu s jednoduchým zložením bez zbytočných prímesí, farbiva, silikónov, parabénov, bez palmového oleja. Pojem prírodná kozmetika pre mňa znamená aby konečný výrobok obsahoval čo najviac zložiek v nezmenenom stave, čiže napr. rastlinné oleje a maslá sú za studena lisované extra panenské a pokiaľ možno v bio kvalite. 

Všetky výrobky prešli riadnymi dermatologickými testami v akreditovanom laboratóriu na Slovensku a Francúzsku, sú nahlásené v EU portály výrobcov a prevádzka je schválená príslušným hygienickým úradom.

Konečný výrobok yemna nie je testovaný na zvieratách a taktiež neustále hľadám dodávateľov surovín ktorý netestujú jednotlivé suroviny na zvieratách. 

s láskou duša yemna

Sylvia